Čajový lístek

ČERNÉ ČAJE

80,-

Darjeeling ff FTGFOP 1 NAMRING

Vynikající darjeelingský čaj z jarní sklizně, list prvotřídní kvality, velmi příjemná, komplexní, plná, bohatá a nesmírně zajímavá chuť výrazně vysokohorského charakteru s harmonicky vyváženou tmavší a zelenou složkou a patrnými květově nasládlými a tipsově prachovými tóny. Čaj je na 3 nálevy.

55,-

Darjeeling FTGFOP 1 THURBO

Výborná třída darjeelingské druhé sklizně, list tmavšího charakteru, vynikající kvality, s vysokým podílem tipsů. Nálev vyvážené, květově sladké, silně ovocné, lehce tipsově prachové chuti, silné a příjemné vůně. Čaj je na 3 nálevy.

35,-

Darjeeling HIMALAYA BLEND

Standardní směs solidní kvality, nálev velmi dobré, vyrovnané, lehce medově nasládlé chuti.

55,-

Sikkim TGFOP 1 TEMI

Velmi kvalitní vysokohorský čaj z malé produkční oblasti severně od Darjeelingu, nálev květové, lehce příjemně zelinkavě natrpklé chuti, podobného charakteru jako kvalitní vysokohorské darjeelingské čaje. Čaj je na 3 nálevy.

40,-

Nepal SFTGFOP 1 SHREE ANTU

Výborná třída nepálského vysokohorského čaje, list zelenějšího typu, nálev příjemné chuti květového charakteru, vhodný k běžnému popíjení.

35,-

Assam SFTGFOP 1 DHELAKAT

Velmi kvalitní třída assámského černého čaje, drobnější list s dobrým podílem zlatavých tipsů, nálev nasládlé, jemné, příjemně svíravé chuti s lehkými ovocnými tóny.

40,-

Kenya GFOP 1 MILIMA

Černý čaj assámského typu, velmi dobře svinutý list vysoké kvality s velkým podílem zlatavých tipsů, nálev lehce zemitě nasládlé, výtečné chuti, patrného vysokohorského aroma.

60,-

China Fujian special black tea PANYONG GOLDEN MONKEY

Exkluzivní čínský černý čaj pocházející z časných jarních sklizní a produkovaný v omezeném množství. Prvotřídní, do spirálek stejnoměrně svinutý list s velmi vysokým podílem zlatavých, bohatě ochmýřených tipsů. Nálev výtečné, charakteristicky medově nasládlé, lehce květové, mírně zemité chuti s lehkými tipsovými tóny a patrným aroma hořké čokolády. Možné 3 nálevy.

40,-

China FOP KEEMUN YI HONG

Výborná třída čaje Keemun, stejnoměrně svinutý list vysoké kvality s velkým podílem tipsů, nálev velmi dobré, naprosto vyrovnané chuti s typickým čokoládově zemitě medovým aroma, charakteristickým pro tento druh čaje.

40,-

China finest FOP YUNNAN Std. 0211

Velmi kvalitní třída yunnanského černého čaje. Velice kvalitní, drátkovitě svinutý list s velkým podílem zlatavých tipsů, jasně červenorudý nálev vyvážené, zcela specifické, zemitě nasládlé, příjemně natrpklé chuti s lehkým kouřovým nádechem a patrnými květovými tóny.

35,-

Ceylon OP BATTALGALLA

Výborný černý čaj z plantáží na hranicích provincií Dimbula a Nuwara Eliya, jasný, červenohnědý nálev, plné, bohaté, svěží, lehce svíravé, vynikající chuti.

35,-

Grusia OP

Standardní ale pro svůj charakter velmi oblíbený černý čaj z podhůří Kavkazu, nálev plné, lehce natrpklé chuti a typického horského aroma, vhodný pro běžné popíjení.

ZELENÉ ČAJE

35,-

China Zhejiang special Gunpowder

Nejvyšší kvalitativní třída tohoto druhu čaje, drobný, tmavě zelený, lesklý list, zcela stejnoměrně svinutý do tvaru perly, nálev vyvážené, lehce květově nasládlé, příjemně lehce natrpklé chuti.

40,-

China CHUN MEE MOON PALACE

Velmi dobrá třída čaje Chun mee, drobné lístky s kovově šedavým odleskem poměrně stejnoměrně svinuté do tvaru obočí, žlutozelený nálev nasládlé, natrpklé, svěže bylinné chuti. Možné 1-2 nálevy.

40,-

China GAO SHAN YUN WU CHA

Středně dlouhý, jasně zelený, přirozeně pokroucený list s velmi dobrým podílem silně bíle ochmýřených tipsů odpovídajícího vzhledu, výrazné, květově sladké, příjemně kopřivové vůně. Možné 1-2 nálevy.

45,-

China GREEN MONKEY – Fujian Special Green Pekoe

Velmi kvalitní čínský zelený čaj, tmavě zelený, stejnoměrně volněji svinutý, delší list s vysokým podílem tipsů, světle zelený nálev výtečné, velmi jemné, lehce trávově nasládlé chuti s květovými a tipsovými tóny. Možné 2-3 nálevy.

55,-

China Zhejiang LUNG CHING special grade

Lung Ching je jedním z nejslavnějších čínských zelených čajů. Je charakteristický jednak tvarem svých lístků, které se nesvinují, ale jsou při zahřívání na kovové pánvi krouživým pohybem tvarovány do tvaru plochých jehliček, jednak zcela ojedinělým a dlouho trvajícím aroma světle zeleného nálevu, který obvykle bývá nasládlé chuti s květovými a trávovými tóny. Tato výtečná třída proslaveného zeleného čaje známého též pod jménem Dračí studna, má zcela stejnoměrně svinutý list prvotřídní kvality, světle zelený nálev, vynikající, jemné a zcela vyvážené, lehce trávově nasládlé, decentně květové chuti s tipsově oříškovým aroma. Čaj je 3-nálevový.

65,-

China DING GU DA FANG

Zelený čaj zpracovávaný podobnou metodou jako čaj Lung Ching, oproti tomuto čaji však produkovaný z větších lístků. List je větší a hrubší než je zvykem u čaje Lung Ching, chuť nálevu je svým charakterem podobná tomuto čaji, jen výrazněji květová, s typickým aroma zelených čajů z pohoří Huangshan. Čaj na 3 nálevy.

65,-

China SONG YANG YIN HOU

Vynikající čínský zelený tipsový čaj, dlouhé lehce pokroucené, silně bíle ochmýřené tipsy s malým podílem prvních rozvinutých lístků, světle zelený nálev velmi jemné, lahodné, lehce květově nasládlé, decentně zelinkavé, výrazně tipsově prachové chuti. Čaj na 3 nálevy.

65,-

China TAI MU LONG ZHU

Čínský zelený tipsový čaj, jeden z nejslavnějších zástupců ručně tvarovaných čajů, u nás známý také jako „Dračí oči“. Vzhled listu však lépe vystihuje překlad „podobný dračím očím“. Čaj na 3 nálevy.

70,-

China Jiangsu PI LO CHUN

Naprosto vrcholná třída čaje Pi Lo Chun, drobný list prvotřídní kvality s velmi vysokým podílem tipsů. Produkuje se z velmi mladých lístků (ve skutečnosti se jedná o tips a první, jen zpola rozvitý lístek), sklízených ode dne jarní rovnodennosti do počátku dubna, kdy už lístky začínají být příliš rozvité a velké. Specifikem tohoto čaje je zvláštní metoda zpracování (zahřívání sklizeného listu) a precizní svinování do tvaru spirálek. Nálev, obvykle světle zelené barvy, poskytuje naprosto charakteristickou, nasládlou, tipsově prachovou chuť zcela typického, těžko popsatelného aroma. Možné 3-4 nálevy.

40,-

Japan BANCHA

Základní japonský zelený čaj z méně ceněných sklizní, produkovaný z větších lístků na nižších větvičkách čajového keře. Ne zcela stejnoměrně svinutý, větší, světle zelený až žlutozelený list. Žlutozelený nálev nasládlé, trávové, lehce svíravé, svěží chuti, příjemné vůně.

65,-

Japan SENCHA KKH-2

Exkluzivní třída tohoto tradičního japonského zeleného čaje. Prvotřídní, tmavě zelený, lesklý drobný list a podílem lámavého listu typickým pro silnější propařované čaje, světle zelený nálev velmi lahodné, svěží harmonické chuti s charakteristickým aroma moře a lesa. Čaj na 3 nálevy.

40,-

Japan GENMAICHA

Standardní zelený japonský čaj s praženou rýží. Nálev trávově svíravé, lehce pražené chuti, příjemné vůně.

95,-

Japan GYOKURO

Nejvyšší třída japonského listového zeleného čaje. Prvotřídní, lesklý, tmavě zelený list, jehož struktura se dosti liší od ostatních japonských zelených čajů. Smaragdově zelený nálev s tyrkysovým nádechem, velice lahodná, silně olejnatá, plná a komplexní chuť s lehkými květovými a trávovými tóny a silným aroma moře a lesa. Možné 4 nálevy.

65,-

Japan TAMARYOKUCHA

Japonský zelený čaj výborné kvality, který při zpracování neprochází konečnou fází svinování listu. Tmavě zelený, vysoce kvalitní, drobný list s typickým podílem lámaného listu, jasně zelený nálev výtečné, květově nasládlé, naprosto charakteristické chuti. Čaj na 3 nálevy.

40,-

Vietnam special Che Thai Nguyen THOM NGON

Jedna ze špičkových tříd vietnamského zeleného čaje, vysoce kvalitní, stejnoměrně svinutý, stříbřitě zelený list, zelenavý nálev bohaté, plné, nasládlé travnaté a charakteristicky bylinně kořeněné, delikátní, příjemně lehounce natrpklé chuti.

BÍLÉ ČAJE

50,-

China Fujian PAI MU TAN Std.6900

Vynikající třída tohoto bílého čaje, světle zelený list s velmi vysokým podílem robustních, dlouhých, silně ochmýřených tipsů, žlutavý nálev lahodné, jemné, výrazně tipsově prachové květové nasládlé chuti s příjemnými zelinkavými tóny a nepatrným ořechovým aroma. Možné 2 nálevy.

40,-

China Shou Mee

Základní třída mezi čínskými bílými čaji, větší, tmavší list s dobrým podílem štíhlých tipsů, hnědavý nálev tipsově prachové chuti s medově nasládlým nádechem a ořechovým aroma. Možné 1-2 nálevy.

POLOZELENÉ ČAJE

Polozelené čaje jsou velmi vhodné k popíjení z kong fu soupravy. Rádi Vám ji bez příplatku k vybraným čajům zapůjčíme.
Khong fu cha je tradiční čínská metoda přípravy čaje, která se využívá zejména při podávání vysoce kvalitních polozelených čajů a také některých čajů černých.

35,-

China Fujian oolong SHUI HSIEN Std. Y303

Základní třída polozeleného čaje, větší, tmavší list, nálev velmi jemné, dlouze doznívající, nasládlé, lehce oříškové chuti.

35,-

China ON CHI

Čínská čajová specialita, pražené větvičky čajového keře zpracovávané jako oolong, nálev velmi dobré, chlebově nasládlé, “pražené” chuti a příjemné vůně.

75,-

China Anxi Autumnal Oolong TIE GUANYIN SUPERIOR

Císařská třída tohoto slavného polozeleného čaje. Stejnoměrně svinutý list zeleného typu, příjemné, květově nasládlé, silné vůně. Nálev vyvážené, harmonické, velmi bohaté a kultivované, charakteristicky květově nasládlé, výrazně zelinkavé, silné a plné chuti s dlouhou dochutí. Svým charakterem se tento čaj dobře hodí na přípravu způsobem khong fu, či na popíjení z gaiwanu. Čaj na 3 nálevy.

75,-

China Guangdong PHOENIX TANGCHUNG

Exklusivní třída mezi čínskými oolongy, jeden z čajů, kterými se za dynastie Sung odváděly císařské dávky. Prvotřídní, dlouhý, stejnoměrně volněji svinutý list, oranžově hnědavý nálev naprosto nezaměnitelné, lahodné, oříškové, ovocně nasládlé a velmi příjemně svíravé chuti s decentním kovovým aroma a patrným komplexem zelených chutí, nádherné vůně. Čaj na 3 nálevy.

55,-

Java RED FUSO PAUCHONG OOLONG

Vysokohorský jávanský polozelený čaj tmavšího typu, excelentní kvality. Delší, velmi volně pokroucený list, nálev vynikající a zcela svébytné, pečeně ovocné, příjemně nasládlé, silné a těžší chuti. Možné 2-3 nálevy.

95,-

Formosa Top Superior Fancy Oolong BUTTERFLY OF TAIWAN

Nejvyšší třída tchajwanského polofermentovaného čaje tohoto typu, list špičkové kvality s velmi vysokým podílem tipsů, nálev lahodné, neobyčejně bohaté, květově muškátové (muskatelové), nasládlé, lehoučce tipsově prachové chuti s ovocnými a medovými tóny, v dochuti výrazně medového doznívání, překrásné vůně. Možné 3-4 nálevy.

45,-

Formosa POUCHONG

Slavný, tzv. „balený“ čaj z vysokohorských oblastí tchajwanského ostrova, považovaný za mezistupeň mezi zelenými a polozelenými čaji. Velmi zlehka, téměř neznatelně fermentovaný, středně dlouhý, zelený list vynikající kvality s menším podílem tipsů, nálev harmonické, bohaté, velice zajímavé, květově nasládlé, decentně ovocně pečené (ovšem samozřejmě bez nejmenší stopy chlebovosti či praženosti), výrazně zelinkavé chuti. Čaj na 2 nálevy.

DODATEČNĚ FERMENTOVANÉ ČAJE

35,-

China Yunnan PU ERH

Dodatečně fermentovaný čaj z provincie Yunnan proslavený nejen velmi specifickou, „zatuchle“ zemitou chutí, ale také vynikajícími účinky na tělo (zejména metabolismus včetně pozitivního vlivu na hladinu cholesterolu a cukru v krvi).

45,-

China Guangong SPECIAL TOU CHA

Vynikající třída čaje Tou Cha tmavého typu, list prvotřídní kvality s velkým podílem zlatavých tipsů, temně rudý nálev lehce zemitě nasládlé, příjemně hladké a decentně krémové, lahodné chuti, příznivého zdravotního účinku.

TRADIČNÍ AROMATIZOVANÉ ČAJE

30,-

China Jasmin

Nižší sorta jasmínového čaje. Vhodná pro běžné popíjení.

40,-

China Jasmin Tea MONKEY KING

Kvalitní zelený listový čaj ovoněný jasmínovým květem, nálev velmi dobré, příjemně natrpklé, vyrovnané, silně jasmínové chuti. Možné 1-2 nálevy.

40,-

China LICHEE

Čínský černý čaj střední kvalitní třídy ovoněný čínským ovocem lichee, které dodává nálevu nezaměnitelnou, velice příjemnou, ovocně svíravou chuť.

ROSTLINNÉ A JINÉ ČAJE

35,-

Mate zelené RANCHO

Tradiční nápoj paraguajských indiánů. Výhonky Cesmíny paraguayské (Yerba mate – Ilex paraguensis), velmi povzbuzující nálev příjemně natrpklé chuti, patrně kouřového aroma. Popíjí se tradičně z vydlabané dýně (kalebassy) kovovým brčkem zakončeným sítkem (bombillou).

40,-

Mate pražené PAMPERO

Pražené zelené mate (pražením se uvolňuje z chemických vazeb kofein, čímž se nápoj stává krátkodobě povzbudivějším než mate Rancho), nálev chlebově nasládlé, pražené chuti lehce kouřového charakteru, mimořádně silně povzbudivého účinku.

45,-

Mate RANCHO AMIGO Složení: pražené maté Pampero s karamelem. Čaj je vysoce povzbuzující.

40,-

Mate SUNFLOWER

Zelené maté Rancho s okvětními lístky slunečnice, nálev charakteristické chuti zeleného maté s příjemnými květovými tóny slunečnice. Složení: zelené mate Rancho, okvětní lístky slunečnice, aroma.

45,-

Mate CARNIVAL

Ovoněné pražené maté Pampero, charakteristická chuť praženého maté s bohatými kakaovými a květovými tóny, těžší čaj vhodný spíše pro popíjení v chladnějších měsících roku. Složení: pražené mate, kakaový bob, rooibos, kousky mandlí, květy kaktusu, okvětní lístky slunečnice a chrpy, aroma.

35,-

ROOIBOS Super Grade

Jihoafrický keř Aspalathus linearis obsahující velké množství minerálů a stopových prvků, rudý nálev velmi osvěžující chuti s lehce medovým aroma, neobsahuje žádný kofein, je vhodný i pro malé děti a velmi dobře se též hodí k vychlazení.

40,-

Rooibos CAPETOWN

Červený rooibos ovoněný směsicí okvětních lístků a broskvovým aroma, nálev charakteristické, svěže nasládlé, květově ovocné chuti. Složení: rooibos, okvětní lístky ibišku, růže, slunečnice a chrpy, aroma

40,-

Rooibos BLOODORANGE

Červený rooibos ovoněný květy kamejníku a krvavým pomerančem, nálev charakteristické, svěže ovocné chuti. Složení: rooibos, okvětní lístky kamejníku barvířského, aroma.

40,-

Rooibos CHERRY

Červený rooibos aromatizovaný divokou višní, nálev charakteristické, svěže kyselejší ovocné chuti. Složení: rooibos, okvětní lístky růže, aroma.

45,-

LE TOUAREG

Tradiční čaj oblíbený např. v Maroku, nálev nesmírně silné a plné chuti, osvěžujícího a povzbudivého účinku. Složení: čínský zelený čaj, marocká máta

70,-

YOGI Spice Melange

Tradiční směs koření (zázvor, skořice, hřebíček, bílý pepř, kardamom) určená k přípravě tzv. „indického bílého čaje“. Složení: směs koření, černý čaj, mléko, cukr

50,-

ZÁZVOROVÝ z čerstvého kořene zázvoru

Čaj z čerstvého kořene zázvoru ochucený medem a citrónem, velmi vhodný při nachlazení.

AROMATIZOVANÉ ČAJE

40,-

VANILKOVÝ

Dobrá základní třída čínského černého čaje, nálev příjemné chuti i vůně s jemnější, charakteristicky nasládle kořeněnou vanilkovou složkou. Složení: černý čaj, kousky vanilky, přírodní aroma

40,-

ZÁZVOROVÝ

Dobrá základní třída čínského černého čaje, nálev příjemné chuti i vůně s výraznou, charakteristicky kořeněnou složkou kořene zázvoru. Složení: černý čaj, kousky zázvoru, přírodní aroma

45,-

EARL GREY SPECIAL

Dobrá základní třída čínského čaje, nálev příjemné chuti s výraznou, charakteristicky květově kořeněnou složkou. Složení: černý čaj, citrónová tráva, okvětní lístky chrpy a jasmínu, přírodní aroma

45,-

CHRISTMAS TEA

Dobrá základní třída čínského černého čaje, nálev příjemné chuti i vůně s výraznou a velmi bohatou, charakteristicky kořeněnou složkou. Složení: černý čaj, okvětní lístky růže, kousky vanilky, kardamom, hřebíček, mandle, citrusová kůra, aroma.

45,-

MAHÁRÁDŽA

Dobrá základní třída čínského zeleného čaje Sencha, nálev charakteristicky ovocné chuti s příjemnou čajovou složkou. Složení: zelený čaj, kousky broskve, okvětní lístky růže, aroma.

45,-

China SENCHA EVENING STAR

Výborná třída čínského zeleného čaje Sencha, nálev bohaté a plné, ovocně květové, lehce kořeněné, sladké chuti s příjemnou čajovou složkou. Složení: zelený čaj, lesní jahody, rakytník řešetákový, pomerančová kůra, kousky červené řepy, okvětní lístky měsíčku, aroma

40,-

SENCHA BLOODORANGE

Dobrá základní třída čínského zeleného čaje Sencha, nálev charakteristicky ovocné chuti s příjemnou čajovou složkou. Složení: zelený čaj, okvětní lístky kamejníku barvířského, aroma

45,-

JAPANESE LIME

Dobrá základní třída čínského zeleného čaje Sencha, nálev charakteristicky ovocné, velmi svěží chuti s příjemnou čajovou složkou. Složení: zelený čaj, citrónová kůra, sedmikrásky, aroma

OVOCNÉ ČAJE

40,-

INDIÁNSKÉ LÉTO

Složení: květy ibišku, borůvky, hroznové víno, bezinky, černý rybíz

40,-

HAWAI COCTAIL

Složení: šípek, květy ibišku, hroznové víno, kandovaný ananas, mango a papaya, citrón

40,-

FIRE PLACE

Složení: šípek, květy ibišku, kousky jablka, rooibos, mandle, skořice, vanilka

40,-

BABIČČINA ZAHRÁDKA (Granny’s Garden)

Složení: květy ibišku, černý a červený rybíz, kousky jablka, jahod a červené řepy, ostružiny, maliny, bezinky, listy černého rybízu

25,-

POCHOUTKY K ČAJI

  • pistácie
  • japonská směs
  • studentská směs
  • směs: banány v jogurtu, meruňky v jogurtu, lísková jádra v čokoládě
  • pražené mandle

Comments are closed.