Čajový lístek

ČERNÉ ČAJE

90,-

Darjeeling ff FTGFOP 1 NAMRING

Vynikající darjeelingský čaj z jarní sklizně, list prvotřídní kvality, velmi příjemná, komplexní, plná, bohatá a nesmírně zajímavá chuť výrazně vysokohorského charakteru s harmonicky vyváženou tmavší a zelenou složkou a patrnými květově nasládlými a tipsově prachovými tóny. Čaj je na 3 nálevy.

80,-

Darjeeling FTGFOP 1 THURBO

Výborná třída darjeelingské druhé sklizně, list tmavšího charakteru, vynikající kvality, s vysokým podílem tipsů. Nálev vyvážené, květově sladké, silně ovocné, lehce tipsově prachové chuti, silné a příjemné vůně. Čaj je na 3 nálevy.

80,-

Darjeeling HIMALAYA BLEND

Standardní směs solidní kvality, nálev velmi dobré, vyrovnané, lehce medově nasládlé chuti.

80,-

Sikkim TGFOP 1 TEMI

Velmi kvalitní vysokohorský čaj z malé produkční oblasti severně od Darjeelingu, nálev květové, lehce příjemně zelinkavě natrpklé chuti, podobného charakteru jako kvalitní vysokohorské darjeelingské čaje. Čaj je na 3 nálevy.

80,-

Nepal SFTGFOP 1 SHREE ANTU

Výborná třída nepálského vysokohorského čaje, list zelenějšího typu, nálev příjemné chuti květového charakteru, vhodný k běžnému popíjení.

80,-

Assam SFTGFOP 1 DHELAKAT

Velmi kvalitní třída assámského černého čaje, drobnější list s dobrým podílem zlatavých tipsů, nálev nasládlé, jemné, příjemně svíravé chuti s lehkými ovocnými tóny.

80,-

Kenya GFOP 1 MILIMA

Černý čaj assámského typu, velmi dobře svinutý list vysoké kvality s velkým podílem zlatavých tipsů, nálev lehce zemitě nasládlé, výtečné chuti, patrného vysokohorského aroma.

80,-

China Fujian special black tea PANYONG GOLDEN MONKEY

Exkluzivní čínský černý čaj pocházející z časných jarních sklizní a produkovaný v omezeném množství. Prvotřídní, do spirálek stejnoměrně svinutý list s velmi vysokým podílem zlatavých, bohatě ochmýřených tipsů. Nálev výtečné, charakteristicky medově nasládlé, lehce květové, mírně zemité chuti s lehkými tipsovými tóny a patrným aroma hořké čokolády. Možné 3 nálevy.

80,-

China finest FOP YUNNAN Std. 0211

Velmi kvalitní třída yunnanského černého čaje. Velice kvalitní, drátkovitě svinutý list s velkým podílem zlatavých tipsů, jasně červenorudý nálev vyvážené, zcela specifické, zemitě nasládlé, příjemně natrpklé chuti s lehkým kouřovým nádechem a patrnými květovými tóny.

80,-

Ceylon OP BATTALGALLA

Výborný černý čaj z plantáží na hranicích provincií Dimbula a Nuwara Eliya, jasný, červenohnědý nálev, plné, bohaté, svěží, lehce svíravé, vynikající chuti.

80,-

Grusia OP

Standardní ale pro svůj charakter velmi oblíbený černý čaj z podhůří Kavkazu, nálev plné, lehce natrpklé chuti a typického horského aroma, vhodný pro běžné popíjení.

ZELENÉ ČAJE

80,-

China Zhejiang special Gunpowder

Nejvyšší kvalitativní třída tohoto druhu čaje, drobný, tmavě zelený, lesklý list, zcela stejnoměrně svinutý do tvaru perly, nálev vyvážené, lehce květově nasládlé, příjemně lehce natrpklé chuti.

80,-

China CHUN MEE MOON PALACE

Velmi dobrá třída čaje Chun mee, drobné lístky s kovově šedavým odleskem poměrně stejnoměrně svinuté do tvaru obočí, žlutozelený nálev nasládlé, natrpklé, svěže bylinné chuti. Možné 1-2 nálevy.

80,-

China GAO SHAN YUN WU CHA

Středně dlouhý, jasně zelený, přirozeně pokroucený list s velmi dobrým podílem silně bíle ochmýřených tipsů odpovídajícího vzhledu, výrazné, květově sladké, příjemně kopřivové vůně. Možné 1-2 nálevy.

90,-

China GREEN MONKEY – Fujian Special Green Pekoe

Velmi kvalitní čínský zelený čaj, tmavě zelený, stejnoměrně volněji svinutý, delší list s vysokým podílem tipsů, světle zelený nálev výtečné, velmi jemné, lehce trávově nasládlé chuti s květovými a tipsovými tóny. Možné 2-3 nálevy.

100,-

China Zhejiang LUNG CHING special grade

Lung Ching je jedním z nejslavnějších čínských zelených čajů. Je charakteristický jednak tvarem svých lístků, které se nesvinují, ale jsou při zahřívání na kovové pánvi krouživým pohybem tvarovány do tvaru plochých jehliček, jednak zcela ojedinělým a dlouho trvajícím aroma světle zeleného nálevu, který obvykle bývá nasládlé chuti s květovými a trávovými tóny. Tato výtečná třída proslaveného zeleného čaje známého též pod jménem Dračí studna, má zcela stejnoměrně svinutý list prvotřídní kvality, světle zelený nálev, vynikající, jemné a zcela vyvážené, lehce trávově nasládlé, decentně květové chuti s tipsově oříškovým aroma. Čaj je 3-nálevový.

100,-

China TAI MU LONG ZHU

Čínský zelený tipsový čaj, jeden z nejslavnějších zástupců ručně tvarovaných čajů, u nás známý také jako „Dračí oči“. Vzhled listu však lépe vystihuje překlad „podobný dračím očím“. Čaj na 3 nálevy.

100,-

China Jiangsu PI LO CHUN

Naprosto vrcholná třída čaje Pi Lo Chun, drobný list prvotřídní kvality s velmi vysokým podílem tipsů. Produkuje se z velmi mladých lístků (ve skutečnosti se jedná o tips a první, jen zpola rozvitý lístek), sklízených ode dne jarní rovnodennosti do počátku dubna, kdy už lístky začínají být příliš rozvité a velké. Specifikem tohoto čaje je zvláštní metoda zpracování (zahřívání sklizeného listu) a precizní svinování do tvaru spirálek. Nálev, obvykle světle zelené barvy, poskytuje naprosto charakteristickou, nasládlou, tipsově prachovou chuť zcela typického, těžko popsatelného aroma. Možné 3-4 nálevy.

90,-

Japan BANCHA

Základní japonský zelený čaj z méně ceněných sklizní, produkovaný z větších lístků na nižších větvičkách čajového keře. Ne zcela stejnoměrně svinutý, větší, světle zelený až žlutozelený list. Žlutozelený nálev nasládlé, trávové, lehce svíravé, svěží chuti, příjemné vůně.

100,-

Japan SENCHA KKH-2

Exkluzivní třída tohoto tradičního japonského zeleného čaje. Prvotřídní, tmavě zelený, lesklý drobný list a podílem lámavého listu typickým pro silnější propařované čaje, světle zelený nálev velmi lahodné, svěží harmonické chuti s charakteristickým aroma moře a lesa. Čaj na 3 nálevy.

90,-

Japan GENMAICHA

Standardní zelený japonský čaj s praženou rýží. Nálev trávově svíravé, lehce pražené chuti, příjemné vůně.

100,-

Japan TAMARYOKUCHA

Japonský zelený čaj výborné kvality, který při zpracování neprochází konečnou fází svinování listu. Tmavě zelený, vysoce kvalitní, drobný list s typickým podílem lámaného listu, jasně zelený nálev výtečné, květově nasládlé, naprosto charakteristické chuti. Čaj na 3 nálevy.

80,-

Vietnam special Che Thai Nguyen THOM NGON

Jedna ze špičkových tříd vietnamského zeleného čaje, vysoce kvalitní, stejnoměrně svinutý, stříbřitě zelený list, zelenavý nálev bohaté, plné, nasládlé travnaté a charakteristicky bylinně kořeněné, delikátní, příjemně lehounce natrpklé chuti.

BÍLÉ ČAJE

80,-

China Fujian PAI MU TAN Std.6900

Vynikající třída tohoto bílého čaje, světle zelený list s velmi vysokým podílem robustních, dlouhých, silně ochmýřených tipsů, žlutavý nálev lahodné, jemné, výrazně tipsově prachové květové nasládlé chuti s příjemnými zelinkavými tóny a nepatrným ořechovým aroma. Možné 2 nálevy.

80,-

China Shou Mee

Základní třída mezi čínskými bílými čaji, větší, tmavší list s dobrým podílem štíhlých tipsů, hnědavý nálev tipsově prachové chuti s medově nasládlým nádechem a ořechovým aroma. Možné 1-2 nálevy.

POLOZELENÉ ČAJE

Polozelené čaje jsou velmi vhodné k popíjení z kong fu soupravy. Rádi Vám ji bez příplatku k vybraným čajům zapůjčíme.
Khong fu cha je tradiční čínská metoda přípravy čaje, která se využívá zejména při podávání vysoce kvalitních polozelených čajů a také některých čajů černých. 

80,-

China Fujian oolong SHUI HSIEN Std. Y303

Základní třída polozeleného čaje, větší, tmavší list, nálev velmi jemné, dlouze doznívající, nasládlé, lehce oříškové chuti.

100,-

China Guangdong PHOENIX TANGCHUNG

Exklusivní třída mezi čínskými oolongy, jeden z čajů, kterými se za dynastie Sung odváděly císařské dávky. Prvotřídní, dlouhý, stejnoměrně volněji svinutý list, oranžově hnědavý nálev naprosto nezaměnitelné, lahodné, oříškové, ovocně nasládlé a velmi příjemně svíravé chuti s decentním kovovým aroma a patrným komplexem zelených chutí, nádherné vůně. Čaj na 3 nálevy.

DODATEČNĚ FERMENTOVANÉ ČAJE

80,-

China Yunnan PU ERH

Dodatečně fermentovaný čaj z provincie Yunnan proslavený nejen velmi specifickou, „zatuchle“ zemitou chutí, ale také vynikajícími účinky na tělo (zejména metabolismus včetně pozitivního vlivu na hladinu cholesterolu a cukru v krvi).

TRADIČNÍ AROMATIZOVANÉ ČAJE

80,-

China Jasmin Tea MONKEY KING

Kvalitní zelený listový čaj ovoněný jasmínovým květem, nálev velmi dobré, příjemně natrpklé, vyrovnané, silně jasmínové chuti. Možné 1-2 nálevy.

ROSTLINNÉ A JINÉ ČAJE

80,-

Mate zelené RANCHO

Tradiční nápoj paraguajských indiánů. Výhonky Cesmíny paraguayské (Yerba mate – Ilex paraguensis), velmi povzbuzující nálev příjemně natrpklé chuti, patrně kouřového aroma. Popíjí se tradičně z vydlabané dýně (kalebassy) kovovým brčkem zakončeným sítkem (bombillou).

80,-

Mate pražené PAMPERO

Pražené zelené mate (pražením se uvolňuje z chemických vazeb kofein, čímž se nápoj stává krátkodobě povzbudivějším než mate Rancho), nálev chlebově nasládlé, pražené chuti lehce kouřového charakteru, mimořádně silně povzbudivého účinku.

90,-

Mate RANCHO AMIGO Složení: pražené maté Pampero s karamelem. Čaj je vysoce povzbuzující.

80,-

Mate CARNIVAL

Ovoněné pražené maté Pampero, charakteristická chuť praženého maté s bohatými kakaovými a květovými tóny, těžší čaj vhodný spíše pro popíjení v chladnějších měsících roku. Složení: pražené mate, kakaový bob, rooibos, kousky mandlí, květy kaktusu, okvětní lístky slunečnice a chrpy, aroma.

80,-

ROOIBOS Super Grade

Jihoafrický keř Aspalathus linearis obsahující velké množství minerálů a stopových prvků, rudý nálev velmi osvěžující chuti s lehce medovým aroma, neobsahuje žádný kofein, je vhodný i pro malé děti a velmi dobře se též hodí k vychlazení.

80,-

Rooibos BLOODORANGE

Červený rooibos ovoněný květy kamejníku a krvavým pomerančem, nálev charakteristické, svěže ovocné chuti. Složení: rooibos, okvětní lístky kamejníku barvířského, aroma.

90,-

LE TOUAREG

Tradiční čaj oblíbený např. v Maroku, nálev nesmírně silné a plné chuti, osvěžujícího a povzbudivého účinku. Složení: čínský zelený čaj, marocká máta

100,-

YOGI Spice Melange

Tradiční směs koření (zázvor, skořice, hřebíček, bílý pepř, kardamom) určená k přípravě tzv. „indického bílého čaje“. Složení: směs koření, černý čaj, mléko, cukr

80,-

ZÁZVOROVÝ z čerstvého kořene zázvoru

Čaj z čerstvého kořene zázvoru ochucený medem a citrónem, velmi vhodný při nachlazení.

AROMATIZOVANÉ ČAJE

80,-

VANILKOVÝ

Dobrá základní třída čínského černého čaje, nálev příjemné chuti i vůně s jemnější, charakteristicky nasládle kořeněnou vanilkovou složkou. Složení: černý čaj, kousky vanilky, přírodní aroma

80,-

EARL GREY SPECIAL

Dobrá základní třída čínského čaje, nálev příjemné chuti s výraznou, charakteristicky květově kořeněnou složkou. Složení: černý čaj, citrónová tráva, okvětní lístky chrpy a jasmínu, přírodní aroma

80,-

China SENCHA EVENING STAR

Výborná třída čínského zeleného čaje Sencha, nálev bohaté a plné, ovocně květové, lehce kořeněné, sladké chuti s příjemnou čajovou složkou. Složení: zelený čaj, lesní jahody, rakytník řešetákový, pomerančová kůra, kousky červené řepy, okvětní lístky měsíčku, aroma

OVOCNÉ ČAJE

80,-

INDIÁNSKÉ LÉTO

Složení: květy ibišku, borůvky, hroznové víno, bezinky, černý rybíz

80,-

HAWAI COCTAIL

Složení: šípek, květy ibišku, hroznové víno, kandovaný ananas, mango a papaya, citrón

80,-

FIRE PLACE

Složení: šípek, květy ibišku, kousky jablka, rooibos, mandle, skořice, vanilka

80,-

BABIČČINA ZAHRÁDKA (Granny’s Garden)

Složení: květy ibišku, černý a červený rybíz, kousky jablka, jahod a červené řepy, ostružiny, maliny, bezinky, listy černého rybízu

 

POCHOUTKY K ČAJI

  • pražené vlašské ořechy 100,-
  • sušené hrozinky 60,-
  • sušené švestky 80,-